Tecno Camon 30 Premier, özellikleriyle rakiplerinden ayrılıyor

Geçtiğimiz yaz aylarında piyasaya sürülen Tecno Camon 20 Premier’in ardılı olan Camon 30 Premier‘in lansmanı yaklaşıyor gibi görünüyor. Yeni akıllı telefon zaten EEC, Bluetooth SIG ve Geekbench gibi sertifikasyon platformlarında görülmüştü. Son gelişme ise TUV sertifikasyon sitesinden geldi.

TUV sertifikasyonu, Camon 30 Premier için oldukça büyük bir 4900 mAh pil olduğunu ortaya koydu. Şarj için USB-C portunun varlığı teyit edilmiş olsa da, şarj hızı hakkında henüz bir bilgi yok. Bunun dışında, TUV sertifikasyonu şu an için fazla bir şey açığa çıkarmadı.

Ancak, önceki sertifikasyon verilerine dayanarak, Camon 30 Premier’in MediaTek Dimensity 8200 işlemci ile geleceği ve 12GB RAM ile eşleştirileceği söylenebilir. Şirketin lansman sırasında farklı RAM yapılandırmaları sunması mümkün.

Tecno Camon 30 Premier, özellikleriyle rakiplerinden ayrılıyor

Geekbench listesi, telefonun tek çekirdek testinde 529 puan ve çok çekirdekli testte 1355 puan aldığını gösteriyor. Cihaz, Geekbench’te Android 13 işletim sistemi ile göründü, ancak Tecno’nun akıllı telefonu kutudan Android 14 ile çıkarabileceği düşünülüyor.

Bunun nedeni, Camon 20 Premier’in geçen Ekim’de Android 14 OS güncellemesini alan ilk Pixel olmayan akıllı telefon olması. Dolayısıyla, halefinin zaten en yeni işletim sistemini yüklü olarak gelmesini beklemek doğal.

Ayrıca, telefonun Bluetooth SIG sertifikasyonu tarafından ortaya çıkarıldığı gibi, bağlantı için Bluetooth 5.3 desteği ile geleceği biliniyor.

Tecno henüz resmi bir lansman tarihi açıklamasa da, bu sertifikasyonlar Camon 30 Premier’in piyasaya sürülmesinin yaklaşmakta olduğunu öne sürüyor. Yakın gelecekte cihazın tam özellikleri ve lansman takvimi hakkında daha fazla detay bekleyebiliriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir