Netanyahu’dan son dakika Hizbullah ve savaş açıklaması! Resmen ilan etti

Son dakika İsrail haberleri: İsrail’in Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta Hamas’ın Siyasi Büro Başkan Yardımcısı Salih el-Aruri ve sonrasında İran’daki çifte terör saldırlarının yankıları halen sürerken İsrail’den çarpıcı bir açıklama geldi.

‘HİZBULLAH AYNI HATAYI DEVAM ETTİRİYOR’

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, Lübnan sınırı yakınındaki bir askeri birliğe yaptığı ziyarette bölgedeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bölgedeki komutanlardan bilgi alan Netanyahu, buradaki konuşmasında, “Hizbullah’ın 2006’da büyük hata yaptığını bugün de aynı hatayı devam ettirdiğini” ileri sürdü.

İSRAİL’DEN, HİZBULLAH’A SAVAŞ TEHDİDİ

Netanyahu, İsrail’in kuzeyinde güvenliği sağlamak için her şeyi yapmaya kararlı olduklarını dile getirerek, şöyle devam etti:

“Kuzeyde güvenliği yeniden temin ederek ailelerinizin evlerine sağ salim dönmelerini sağlamak ve (Hizbullah’ın) bizi hafife almamaları gerektiğini anlamaları için her şeyi yapacağız.

Ne gerekiyorsa yapacağız. Elbette bunun geniş kapsamlı bir kampanya (savaş) olmadan yapılmasını tercih ederiz ama bu bizi durduramaz.”

‘GEREKEN HER ŞEYİ YAPACAĞIZ’

İsrail’in Gazze’de düzenlediği saldırılara işaret eden ve Hizbullah’a göz dağı veren Netanyahu, “Güneydeki (Gazze) dostlarının başına gelenlerin örneğini (Hizbullah’a) verdik. Kuzeyde olacak olan budur. Güvenliği yeniden sağlamak için her şeyi yapacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir