HÜDA PAR’dan Tevhid bayraklı Filistin yürüyüşü

Batman´da HÜDA PAR Gençlik Kolları öncülüğünde Çarşı Mahallesi Gök Taksi’de bir araya gelen kalabalık, `Selahaddin Eyyubi´nin torunları Gazze için yürüyor´ temasıyla Gülistan Caddesi´ne kadar yürüdü. Yürüyüş sırasında sık sık İsrail aleyhine sloganlar atılırken, Tevhid bayrağı taşıyan 2 atlı Ebu Ubeyde kostümlü kişiler kalabalığa öncülük etti.

Basın açıklamasını okuyan HÜDA PAR Sason İlçe Gençlik Kolları Başkanı İshak Aksoy, “Dünyanın gözleri önünde masum bebekler ve çocuklar, mazlum kadınlar ve sivil insanlar öldürülüyor. Ümmet bu vahşeti sadece izliyor. Gazze unutturuluyor. Susmayacağız, zulmü kanıksamayacağız ve siyonist vahşete karşı duracağız. Filistin meselesi ümmetin ortak meselesidir. Mescid-i Aksa ve Kudüs, Müslümanların ortak değeridir. Bu bilinç kaybolmamalı ve nesiller boyu diri tutulmalıdır. HÜDA PAR olarak tekrar ediyoruz; Kudüs davası davamızdır. Filistinli kardeşlerimizi tüm imkanlarımızla desteklemeye devam edeceğiz. Onlar yalnız ve sahipsiz değildir” dedi.

ADD’DEN YÜRÜYÜŞE TEPKİ

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt’tan HÜDA PAR’ın Batman’daki yürüyüşüne tepki: “Bu yürüyüşe; Cumhur İttifakı’nın TBMM’ye soktuğu bir siyasi partinin eylemi, bir siyasi gösteri denemez. Bu yürüyüş; Anayasal Düzene başkaldırı, Laik Cumhuriyete isyan eylemi, bir şeriat-hilafet çağrısı olarak görülmeli, gereği yapılmalıdır.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir